Canal+ SerialCon

 

 

Piąta edycja najstarszego polskiego wydarzenia poświęconego wyłącznie serialom, tak jak w ubiegłym roku odbywa się pod nazwą CANAL+ SerialCon. W tym roku odbędzie się w dniach 1 - 3 maja.

Perspektywa fanowska łączy się tu z akademicką i branżową. Na wielbicieli telewizyjnych hitów czeka wiele interesujących prelekcji, dyskusji panelowych, warsztatów i wykładów przygotowanych przez krytyków, dziennikarzy, naukowców, blogerów, podcasterów i youtuberów. O pracy nad serialami opowiedzą twórcy, zarówno ci stojący przed kamerą – aktorzy, jak i ci sterujący serialowym światem zza niej – scenarzyści, reżyserzy i producenci.

CANAL+ SerialCon to nie tylko dyskusje o najpopularniejszych tytułach, ale także rozmowy o różnych gatunkach i typach seriali oraz o ich ewolucji. W tym roku dyskutować będziemy między innymi o roli kobiet – za kamerą i przed nią, o międzynarodowej popularności seriali lokalnych, czyli nieanglojęzycznych; motywie choroby psychicznej w serialach, serialach true crime, serialach skandynawskich, koreańskich i rosyjskich oraz serialowych dystopiach.

Wśród zaproszonych gości znajdują się producentki i scenarzystki, takie jak Sarah Dollard, Lisa Gifford, Rochelle Dancel i Katarzyna Śliwińska-Kłosowicz. Nie zabraknie gwiazd internetu, jak Zwierz popkulturalny, Jakbyniepaczeć czy Mysza Movie.

W ramach nocnych maratonów serialowych CANAL+, które wykroczą poza czas SerialConu i potrwają do 5 maja, zobaczymy serial "Kruk", drugi sezon "Belfra" oraz duński serial "Ride Upon the Storm", brytyjski "Hard Sun" i amerykański "Snowfall".

WAŻNE!
Udział w SerialConie jest bezpłatny. Wszystkie wydarzenia w ramach CANAL+ SerialCon odbywają się w kompleksie MOS/Arteteka WBP w Krakowie/Pauza in Garden oraz w Centrum Kinowym ARS.


W ramach Canal+ SerialCon odbędą się także specjalne warsztaty!:

Writing comedy shorts – workshop
Dan Audritt, Kat Butterfield


Sala warsztatowa, Arteteka WBP w Krakowie, III piętro
1 maja (wtorek), 1 tura: 10–12, II tura: 14–16
2 x 10 uczestników

- - - - -
Kat and Dan are award winning comedy writers, producers and directors with years of broadcast experience, currently working on a Comedy Central show entitled Modern Horror Stories. In storytelling their focus is on short forms and on the topic of suspense – important in both comedy and horror. How do we know that something works? Can you learn to write a successful sitcom and master the ability to make people burst into laughter, or do you have to be „funny by nature” in the first place? Is „funny” a skill or a gift?
- - - - -

formularz zgłoszeniowy ➞https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScX08vTGDyPmK33HhSEpMxJxGKRt_9uMVXJxygVMZ6nuP77_g/viewform?usp=sf_link

Acting for Television: The Audience Perspective – workshop
Darren Bransford


Sala warsztatowa, Arteteka WBP w Krakowie, III piętro
2 maja (środa), 10–13
14 uczestników

- - - - -
Develop a wider understanding of the TV audience’s impact on performance, and how this can help you as a television actor to make strong and interesting choices which keep your audience hooked! The workshop will include practical elements and an open discussion.
- - - - -

formularz zgłoszeniowy ➞https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdk-01scgPUDAM5LwT_6r6SvZL-448_HYDIjBS7M5ANt59zrQ/viewform?usp=sf_link

Tajemnica bohatera – warsztaty scenariuszowe
Katarzyna Śliwińska-Kłosowicz (TVN)


Sala warsztatowa, Arteteka WBP w Krakowie, III piętro
2 maja (środa), 14–16
20 uczestników

- - - - -
„Tajemnica bohatera” – jak ją budować, jak odsłaniać kolejne elementy układanki? Kiedy prowadzić widza za bohaterem, a kiedy pozwalać mu wyprzedzać odkrywanie prawdy? Budować zaskoczenie czy dawać nadwiedzę i w ten sposób podnosić napięcie? Czy główny bohater może zginąć? Odpowiedzi na te pytania będą szukać uczestnicy warsztatu na temat tajemnicy w serialu.
- - - - -

formularz zgłoszeniowy ➞https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSf_F1LSe_34Lq2x3WHM1MTg96W4qL6vEomJP3Xisvo5oRfyZw/viewform?usp=sf_link

Warsztaty charakteryzacji
FAM Kraków


Sala warsztatowa, Arteteka WBP w Krakowie, III piętro
3 maja (czwartek), I tura: 10–13, II tura: 14–17
2 x 10 uczestników

- - - - -
FAM Krakowska Szkoła Charakteryzacji ma wielką przyjemność zaprosić pasjonatów sztuki charakteryzacji filmowej i teatralnej na krótkie warsztaty, w trakcie których zainteresowani będą mogli zobaczyć tworzenie od podstaw różnych efektów specjalnych. Uczestnicy będą mogli zapoznać się z materiałami używanymi przez charakteryzatorów, jak również wykonać pod ich okiem drobne elementy charakteryzatorskie.
- - - - -

formularz zgłoszeniowy ➞https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdw1RqSDeRxRSFq--w8KFk9kT33xieuTXmWq88GeDVVN081bA/viewform?usp=sf_link