Al Pacino na tropie nazistów?
Image
fot. kadr z filmu

Meryl Streep, Nicole Kidman, Kevin Spacey, Martin Freeman. Coraz częściej wielkie hollywoodzkie nazwiska zstępują z wielkiego ekranu na ten mały, by uświetnić swoim udziałem serialowe produkcje. Zdaje się, że przyszła pora na prawdziwą legendę kina. Czy Al Pacino wkrótce podbije serca fanów opowieści w odcinkach?

Niezapomniany Michael Corleone z "Ojca chrzestnego" (1972), nieokrzesany Tony Montana z "Człowieka z blizną" (1983), diaboliczny John Milton z "Adwokata diabła" (1997), niezłomny Frank Side z "Zapachu kobiety" (1992). O jego rolach filmowych pamięta cały świat - a co z serialami? Dawno niewidziany na małym ekranie Al Pacino prowadzi rozmowy z producentami nowego tytułu od Amazona - "The Hunt".

Jeśli negocjacje zakończą się sukcesem, będzie to pierwszy występ słynnego aktora w odcinkowej produkcji od czasu "Aniołów w Ameryce" (2003). Fabuła "The Hunt" zapowiada się naprawdę intrygująco. Akcja serialu przeniesie nas do Nowego Jorku 1977 roku. Będziemy podglądać działania grupy łowców nazistów. Głównym bohaterem tej historii jest Jonah Heidelbaum, w którego wcieli się Logan Lerman, aktor znany z takich filmów jak "Charlie" (2012) czy "Furia" (2014). Kiedy jego babcia zostaje zamordowana podczas włamania, postanawia sam wymierzyć sprawiedliwość i odnaleźć sprawcę. Właśnie w ten sposób trafia do tytułowej organizacji. Jej głównym celem jest demaskowanie nazistów ukrywających się pod fałszywymi nazwiskami na terenie Stanów Zjednoczonych. Al Pacino z kolei miałby wcielić się w jednego z członków grupy, a zarazem mentora Jonaha.

Pierwszy sezon "The Hunt" ma liczyć 10 odcinków. Pomysłodawcą serialu jest David Weil. Jeden z producentów wykonawczych nowego dzieła Amazona to twórca nagrodzonego Oscarem "Uciekaj! (2017), Jordan Peele. Jego drugi film - "To my" - wejdzie na ekrany polskich kin już w marcu tego roku. Na "The Hunt" będziemy musieli poczekać znacznie dłużej. Na razie nie wiadomo, kiedy ruszą zdjęcia.

Monika Żelazko